Ismét megnyílt a művészeti galéria a földszinti lobbyban, új festmények kerültek kiállításra, amelyek a nyár színeit és hangulatát tükrözik. Kiállítónk a Berlinben élő Márton Enikő, aki egyedi látásmódjával a színközpontú festészetet a sajátos, táji-téri absztrakció dinamikusan alakuló formáin keresztül újítja meg.
A könnyed, lebegő dinamizmus és a súlyos anyagszerűség találkozik a vásznakon, és alkotja meg e két ellentétes minőség vizuális szintézisét. Ez a kettősség a művész kétféle festésmódjában is tettenérhető: az oldott, elfolyó színterek lágy íveit a szabályos struktúrával és határozott formákkal rendelkező alakzatok tagolják egy-egy kompozíción belül. Festészete folyamatosan alakuló, kísérletező művészet, melynek gyökerei a nemzetközi informel és a hazai kolorista hagyomány nemzeti karakterét szintetizálja.
Barangoljuk be az utolsó Kéktúra szakaszt is!